top of page

Největší turnaj za poslední tři roky!

12. května 2024

Naposledy upraveno:

13. 5. 24 15:11

Kryštof Trsek

V úterní podvečer se na Discord serveru SWO schází více než patnáct hráčů, aby změřili své síly v tom nejnabitějším turnaji za poslední tři roky. Jak celé klání dopadlo?

V úterní podvečer se na Discord serveru SWO schází více než patnáct hráčů, aby změřili své síly v tom nejnabitějším turnaji za poslední tři roky. Nejhranějším hrdinou je Král draků, kterého zvolili čtyři hráči.


VFerda zahajuje stream na svém Twitchi, dnes se rozhodl pro balíček se Vznešeným paladinem. Jedná se o velmi netradiční volbu, ale to už je u mistra, kterému nikdo neřekne jinak než „Ferda,“ zvykem.


Už v prvním kole pozorujeme souboje agresivních balíčků. Setkání dvou Králů draků hráčů Tousťák a Luky přináší zajímavou podívanou. Luky sice udolá Tousta ve třetí denní době, ale ten mu hned v dalším duelu odpovídá útoky za osmnáct životů v jednom tahu!


Ferdův defenzivní balíček naráží na Tomasova (Tomas_04K) Proslulého vůdce a první kolo prohrává dva ku jedné. Začínáme přemýšlet, jestli byl jeho netradiční deck dobrou volbou…


Tak, a máme problém hoši.

Organizátor Mole mezitím vysvětluje pravidla turnaje nováčkům, kteří se akce zúčastnili poprvé. Současně se snaží monitorovat probíhající souboje. V takovém počtu je to pro organizátora v zácviku velkou výzvou. Od jednoho z hráčů ve voicechatu se z ničeho nic ozve: „Tak, a máme problém hoši.“ Mole se děsí, co kde pokazil a v hlavě si prochází všechny negativní scénáře, jak může dnešní turnaj skončit. Nakonec zjišťuje, že hráč pouze komentoval svou hru. Mole si s úlevou vydechne a my pokračujeme dál.


První kolo je za námi. Výherci se nyní utkají s ostatními výherci. Stejně tak poražení.


„Proč má takový štěstí?“ zakřičí jeden z účastníků. Druhé kolo je v plném proudu a i tady pozorujeme napínavá utkání.


Souboj zcela identických balíčků

Unikátní podívanou předvádí dvojice VFerda a Tadeáš. „Doufám, že máte na půl hodiny co dělat, dva paladinové se jdou bít proti sobě,“ ozve se Ferda. „To snad ne!“ odpoví mu několik hráčů téměř unisono. Nejen že mají oba hráči stejného hrdinu, dokonce i jejich zbraně jsou stejné! „Teď je to fakt jenom na tom, co bude padat a jaký máš staty na hrdinovi,“ komentuje Ferda na svém streamu. Tadeáš hraje většinu virtuálních karet z appky, Ferda má všechny karty fyzické a s lepšími průměry. Oba duely dojdou až do třetího dne a streamer nakonec vyhrává.


statistika

Všichni sledují jediný souboj

Po druhém kole zůstávají neporažení jen čtyři hráči: Tomi, Tomas_04K, vali Lord a Kulishka. Tomi a Tomas hrají Proslulého vůdce, Kulishka a Vali Lví srdce. Tomi se utkává s Valim a po třech napínavých duelech vyhrává dva ku jedné. Proslulý vůdce se osvědčuje.


Tomas začíná souboj proti Kulishkovi. Už po druhé době získává převahu a souboj vyhrává se zbytkem čtrnácti životů. Ve druhém duelu začíná Kulishka. Hned prvním tahem dává Tomasovu Proslulému vůdci pecku za jedenáct životů. Tomas v průběhu souboje vyrovnal, ale po nešťastné páté denní době ho Kulishka poráží.


Třetí duel. Tomas má výhodu v podobě začínání, ale první čtyři doby vede Kulishka. Většina už dorála, a tak sleduje klání těchto hráčů. Tomas se vrací do vedení, ale životů mají oba málo…


Jejich strategie je jasná, musí vzít soupeři co nejrychleji zbývající životy. Pokud se jim to nepovede, musí se alespoň bránit nebo rozbíjet zbraně. Je to jako kdyby se celá virtuální místnost skláněla nad partií těchto dvou. Nejlepší taktiku vidí všichni. Největší kus práce udělali hráči při skládání balíčků. Teď už je to celé věcí pravděpodobnosti. Kulishka je na tahu. Potřebuje vytočit útok za sedm. Třikrát po sobě dostává energii…
Finále?

Jen dva hráči zůstávají neporažení a utkávají se spolu. Jeden z nich bude už brzy blízko k prvnímu místu. Tomi hraje Vůdce, Kulishka Lva. První souboj je těsný. Tomi ho vyhrává jen o tři životy. Ve druhém duelu zopakuje svou výhru a vítězství celého turnaje už má skoro v rukou. Druhý bude zatím Kulishka. O průběžné třetí místo bojuje sedm hráčů.


Stav po čtvrtém kole: 1. Tomi

2. Kulishka

3. Šmakoun Dejv

4. Tousťák

5. VFerda


Rozhodující kolo

Průběžnému výherci Tomimu byl vylosován soupeř Tousťák. Jejich souboj začíná zlehka. Skoro to vypadá, jako by si Tomi chtěl počkat, než provede pořádný útok…


Je to tak! V pátém kole útočí kombem i trvalým útokem, dohromady za třináct životů. Víc už Toustův Král draků neunese. Druhý duel je podstatně rychlejší. Toust odpaluje kombo za čtrnáct, ale Vůdce ho ustojí a část životů si vyléčí. Tomi vyhrává i páté kolo a na plné čáře se stává vítězem dnešního turnaje!


Ve zbytku tabulky se však hraje o mnohem větší skoky v umístění! Luky vyhrává nad lépe umístěným soupeřem, Šmakounem Dejvem, čímž ho shazuje ze třetího místa. Vepř vítězí nad Matyraptorem. Tomas poráží Amona. Vali vyhrálo nad Vojtou.


VFerda a Kulishka se utkávají v souboji, který se de facto stává bitvou o druhé místo. Vznešený paladin předvádí to poslední, co by od něj většina hráčů čekala: Výhru ve třetím tahu.
Druhá hra. Zatímco životy Lvího srdce jdou pomalu směrem k nule, Ferdův Paladin se v šestém kole dostane skoro na svůj původní počet životů. V osmém kole začíná náhlá smrt, při které si oba hráči ubírají současně pět životů na začátku tahu. Jen o dva životy se Kulishkovi povede vyhrát. Stav jedna jedna.Třetí souboj rozhodne… Tedy za předpokladu, že neskončí remízou.


Skončil remízou.


Čtvrtý duel trvá pět tahů. Jakmile začne druhý den (patá denní doba), dostává se Lví srdce do své nejsilnější denní doby a proráží Paladinovi štíty. Kulishka v posledním kole vyhrává a Mole vyhlašuje výsledky turnaje. Na prvním místě je Tomi, který hrál Proslulého vůdce a druhé místo získal Kulishka se Lvím srdcem. Na třetí místo dosáhl VFerda s originálním balíčkem se Vznešeným paladinem.Děkujeme všem zúčastněným, zejména odvážným nováčkům a Molemu za organizaci!

bottom of page